Youtube Premium Güncel Fiyatları

Youtube Premium Güncel Fiyatları

30 Ekim 2020 0 Yazar: Site Yöneticisi

Bildiğiniz gibi yalnızca bir kaç sene önce youtube, youtube premium adında bir üyelik modeli çıkardı. Bunun asıl amacı izlediğiniz videolarda karşınıza çıkan sonu gelmez reklamlardan kurtulmaktı. Özellikle günümüzde youtuber kaynayan bir mecra olan youtube içerisinde bu gibi bir uygulamanın olması aynı zamanda youtube’a ek bir kaynak sağlayacaktı. Öyle de oldu sanırız. Zira youtube premium satın alanların sayısı hiç de azımsanmayacak kadar var.

Youtube’da epeydir reklam bombardımanı söz konusu idi. Özellikle video paylaşan sayısının artması, alt yapının buna ölçekle oldukça paralel bir şekilde geliştirilmesi ve performansı ile youtube bugün en popüler video yayın platformlarının başında gelir durumda.

Youtube ve Tarihçesi

15 Şubat 2005’te üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulan Youtube, kasım 2006’da 1,65 Milyon dolara Google tarafından satın alındı. Google’ın belki de en iyi yatırımlarından biri olan ve satın alındıktan sonra özellikle reklamları artan ve dolayısı ile de popülerliği de artan bir platform haline getirildi.

Bundan yaklaşık on sene kadar öncesinde youtube yayıncılarını da (youtuber’lar olarak bilinir) teşvik için bir reklam payı aboneliği çıkardı. Bu abonelik sayesinde Youtube üzerinde kanal açan ve buradan mütemadiyen video akışı sağlayan herkes Youtuber olarak adlandırıldı ve Google’ın reklam gelirlerinden bir miktar dahi olsa alabilme şansı yakaladılar.

Günümüzde Youtube üzerinden 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olarak, üyelikli, üyeliksiz olarak bir çok farklı opsiyonla video izlemek mümkün.

Youtube ve Telif Hakları

Muhtemelen yıllar içerisinde gelişen bu platformun zaten böyle bir uygulamaya gereksinimi doğal süreç içerisinde olmuştur diye tahmin ediyoruz. Zira her ülkede ve hatta kimi yayınlarda ülkeler arası telif hakları epey sorun halini almış durumda. Youtube da buna seyirci kalamazdı. Zira öyle de olmadı zaten. Uzun süredir ve halen daha devam ediyor olduğu şekilde Youtube üzerinden yapılan yayınlarda telif içerikli videolara, seslere ve kayıtlara izin verilmemekte ve eğer böyle bir yayın yapılmış olsa dahi şikayet halinde ve şikayetin de yerinde bulunması halinde içerik otomatik olarak engellenmekte ve de kaldırılmaktadır.

Youtube Premium Güncel Üyelik Fiyatları

Aşağıdaki paketlerden satın aldıktan sonra durum ne olursa olsun Youtube kullanıcıya bir aylık ücretsiz deneme sürümü vermektedir. Ardından size paketin bitmesine 7 gün kala gönderdiği uyarıdan sonra paketiniz bitene kadar veya bittikten sonra aşağıdaki paketlerden size ve bütçenize en uygun olanını tercih ederek üyeliğinize devam edebilirsiniz.

  • Standart Youtube Üyelik Ücreti: 16,99 TL
  • Youtube Aile Üyelik Ücreti: 25,99 TL
  • Youtube Öğrenci Üyelik Ücreti: 9,99 TL

Standart Youtube Üyeliği Nedir, Ne İşe Yarar?

Hiçbir ön şart olmadan alınabilen Youtube üyeliğidir. Net fiyatı 16,99 TL’dir ve üyeliğin ilk ödemesini yaptıktan sonra başlatabilir ve kredi kartınızdan otomatik olarak çekilerek yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Premium Aile Üyeliği Nedir, Ne İşe Yarar?

Aynı hane içerisindeki 5 kişiye kadar üyeliğinizi paylaştırabilir ve bu üyelik ile birlikte sadece ayda bir kez 25,99 TL ödeyerek videoların tümünü reklamsız izleyebilirsiniz.

Youtube Öğrenci Üyeliği Nedir, Ne İşe Yarar?

Youtube’un öğrenci olanlara ve yalnızca öğrenciliği devam edenler için verdiği bir üyelik paketidir. Aylık ücreti 9,99 TL olan bu paketten bir kullanıcı faydalanabilir ve cihazında veya kendisi oturum açtığı cihazlarında reklamsız Youtube Premium hizmetini kullanabilir.