Trivago – Online Rezervasyon Sitesi

İnternet ortamlarında ve televizyonda sık sık karşımıza çıkan, hatta sosyal medya da bile görmezden gelemeyeceğimiz düzeyde reklamları bulunan bir site.

Peki nedir bu Trivago?

Tabii ki Türkiye’nin bir çok noktasında tatil ve otel rezervasyonu yapabileceğiniz ciddi gelişmiş bir site. Aslında bir site diyerek basitleştirmek de ne kadar doğru bilinmez ya, kısa zamanda oldukça gelişmiş bir tatil arama motoru desek daha doğru tarif etmiş olabiliriz.

İnternet araştırmalarımıza göre (google) Ocak 2005, Düsseldorf, Almanya’da kurulan firma oldukça hızlı bir şekilde dönemin teknolojisine adapte olarak çok gelişmiş bir arama motoru olma yolunda oldukça yol katetmiş görünüyor.

İnternet’te Trivago

Trivago fikri 2004’te dört üniversite arkadaşı tarafından doğdu. Kurucu ekip Rolf Schrömgens, Peter Vinnemeier, Stephan Stubner ve Malte Siewert dan oluşmuştur. Ocak 2005’te internet sitesi yayınlandı.

Trivago’nun ilk fikri Ciao.com’un kurucularından olan Rolf Schrömgens’dan çıktı. İçerik yönetiminin çok değerli olduğunu fark ederek, kullanıcıların kendi içeriklerini kendilerinin oluşturmalarını esas alan bir sistem geliştirme kararı aldı. Schrömgens ve Vinnemeier birlikte trivago ilk sürümünü kavramsallaştırmaya ve kodlamaya başladılar. Programlama başladıktan sonra en önemli bölümün içerik değil, projenin parasallaştırılması (monetize) olduğunu anladılar. Bu, Trivago’nun başlangıç ​​noktasıydı.

Trivago’daki ilk çalışanlar İspanya, İtalya ve Kanada’dan Skype görüşmeleri yoluyla işe alındı. Trivago merkezi, uluslararası operasyonların yapıldığı Düsseldorf’da bulunmaktadır. Trivago, 2014’te Leipzig ve Palma de Mallorca’da yeni ofisler açtı… Devamını oku>>>

Trivago Ne Zaman Kuruldu, Kim Kurdu, Sahibi Kim?

Trivago, 2004 yılında Almanya’nın Düsseldorf kentinde kuruldu. Kurucuları: Peter Vinnemeier, Malte Siewert ve Rolf Schrömgens dir. Halen şirketin %40 hissesi kurucuların elindedir. 2012’de Expedia, Trivago’nun % 61’ini 477 milyon euro karşılığında satın aldı.

Trivago, 2016 yılında yeni şirket kampüsünü kurmaya başlaöış ve 1000 çalışan sayısına ulaşmıştır…

 

 

Kaynak: ilkkimbuldu.com

About Site Yöneticisi

Aslında hiçbirinizden farkı olmayan bir insanım. Özel yeteneklerim var sayılamaz. Ancak bu siteyi oluşturarak, gündelik hayatta karşılaştığım bazı durumları ve hayatınızda sizin de başınıza gelebilme ihtimali olan konuları bir araya toplamak istedim. Emin olun zamanında ben de bu tip konuları internette çok ama çok aradım...

View all posts by Site Yöneticisi →

One Comment on “Trivago – Online Rezervasyon Sitesi”

  1. elverişli bilinç altı şekillendirme araçı Medya propaganda ve kanalize etmektedir.kimse başkasının çıkarına hizmete ödeme para vermez kendi lehine olması şart ayrım Vicdan iyi veya kötü sonuç şekillendirme Yalanla doğruyla Ahlak para karşısında boyun eğenler ve eğmeyenler arasında Akıl para kazanmakla ispat edilsede Vicdan ve Ahlak satın almak mümkün ancak satın alan bu sıfatın sahibi olamıyor gerçek manada.
    Satanda farklı görüş sahibise satmış oluyor aynı yerde aynı görüş sahipleri yolun sonunda aynı yere gider.
    Yani para dostluğu ayrım yaratmaz birleştirir Cehennem veya Cenneti.iyiyi kötüyü ve kazanılan Para ortaklığa o nokta ötesi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir