The Walking Dead – Final Bölümü Ne Zaman?

The Walking Dead – Final Bölümü Ne Zaman?

7 Nisan 2020 0 Yazar: Site Yöneticisi

Bir çoğumuz bildiği gibi yaklaşık 10 yıldır devam eden bir serüvendir Walking Dead (Yürüyen Ölüler).

Walking Dead Konusu Nedir?

Amerika’da bir kasabada gözünü açan bir polis memurunun (şerif) ve ailesinin hayatta kalma mücadelesi ile başlayan dizi, ilerleyen bölümlerde hayatta kalan diğer insanlarla yollarının kesiştiği bir hal alıyor. Kısa bir süre içerisinde bir grup haline gelen hayatta kalanların tek hedefleri ise, dünyayı yeniden yaşanılası bir yer halinde döndürmek.

Bir süre sonra anlıyorlar ki, tüm dünyada bir virüs salgını başlamış ve yaşayanların çok büyük kısmı ölmüş. Tabii ki ölüm bir son değil. Bu virüs, insanlara bulaştıktan sonra onları öldürüyor ve ardından yeni bir yaşam formu olarak o insanları sanki yaşıyorlarmışçasına ayakta tutuyor ve saldırganlaştırıyor. O andan sonra tek hedefi yayılmak ve et yemek olan canlılar halini alıyorlar. Bu “yaşayan ölüler” güruhu, karşılarına canlı ne gelirse gelsin affetmiyor ve paramparça ediyorlar.

İşte böylesine çıldırmış bir dünyada ayakta kalmaya çalışan ilk başrol kahramanımız Rick ve ailesi de böyle zor bir dünyaya gözlerini açıyorlar.

Walking Dead Kaç Sezon Sürüyor?

Dizinin yapımcılığını kalabalık bir ekip olan Frank Darabont, Gale Anne Hurd, David Alpert, Robert Kirkman, Charles H.Eglee, Glen Mazzera birlikte yürütmekteler. Zira oldukça büyük bütçeli ve sürekliliği olan bir dizi olan Walking Dead, yapımcılarının ön görüsü 10. sezonun final sezonu olacağına dair.

Walking Dead Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Walking Dead dizisi, başlangıçta bir televizyon dizisi olarak başlamıştı. Ardından oldukça rağbet gören internet televizyonculuğu sektörü işe el atmış ve bir çok yayınla birlikte NetFlix’te de yayınlanmaya başlamıştı. Son üç sezondur birer sezon geriden gelecek şekilde NetFlix yayın haklarını alıyor. Ancak dizi, canlı ve sürekli olarak 10. bölüm itibari ile BluTV’te yayınlanmaktadır.

Walking Dead Final Ne Zaman?

Aslında toplamda on sezon çekilmesi planlanan dizi, BluTV’de yayında idi. Son bölümünün çekim zamanına gelindiğinde ise, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeni ile son sezonun final bölümünün çekiminin yapılamadığı kamu oyuna bildirildi. Bu salgının bitmesi veya durulması ardından veya en azından çekimlerin yapılabileceği bir stabilite sağlanması ardından son bölüm çekimlerinin yapılacağı ve yayınlanacağı duyuruldu.